MODEL İÇİN 5 AYRI VERSİYON BULUNUYOR

800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz

800 MHz = Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom için 4.5G bandıdır. Bu band üzerinden hem görüşme yapılabilir hem de internete bağlanılabilir. Daha çok kırsal kesimde kullanılır. Şehir merkezlerinde de bu band üzerinden 4.5G yayını vardır.

900 MHz = Turkcell ve Vodafone için 2G yani GSM bağlantısı, Vodafone için 4.5G bağlantısı, Turkcell için 3G bağlantısıdır.

1800 MHz = Turkcell, Vodafone için sadece 4.5G internet bağlantısı, Türk Telekom için hem görüşme hem de 4.5G bağlantısıdır.

2100 MHz = Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom için 3G bağlantısıdır. Tüm operatörler bu band üzerinden hem görüşme yapabilir hem de 3G üzerinden internete bağlanabilir. Bu band ayrıca Turkcell ve Vodafone için bağlantısıdır.

2600 MHz = Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom için en hızlı 4.5G bağlantısıdır. Bu band üzerinden sadece internete bağlanabilirsiniz.

SİZE UYGUN BAND SEÇİMİNDE BİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.

Uygun model seçiminde bizim için baz alınan detaylar aşağıdaki gibidir.

• Hangi operatörü kullandığınız
• Şehir merkezinde mi yoksa kırsal kesimde mi bulunduğunuz
• Kırsal kesimde iseniz size hangi bandın ulaşabildiği
• Kullanacağınız alana dışarıdan (camlardan) farklı bandların içeriye girip girmediği
• Sizin için hızlı internet mi yoksa görüşmenin mi önemli olduğu

Seçilecek model aşağıdaki şekilde kablo ve antenler ile set haline getirilmektedir.

Bu setin montajı aşağıdaki şekildedir.

Tek kat veya tek bölüm için montaj şeması:

1) Dış Anten, 2) Cihaz, 3) İç Anten


2 kat veya 2 bölüm için montaj şeması:

1) Dış Anten, 2) Cihaz, 3) Bölücü, 4) İç Anten, 5) Diğer İç Anten

Bu cihaz cep telefonu şebeke problemi yaşanan yerlerde çözüm olarak kullanılmaktadır. Problemli alan dışındaki sinyali alıp güçlendirerek içeriye aktarmaktadır.

Kurulu olduğu alanda onlarca kişi aynı anda telefon görüşmesi yapabilir veya bina dışındaki bulunan band ve hıza göre internete bağlanabilir.

Sistemin çalışabilmesi için problemli bölgenin 20-30-40-50 metre yakınında 1-2-3-4-5 seviye sinyal bulunması gerekmektedir. Örneğin sistemi evinizde kullanacaksanız evinizin çatısında cep telefonu şebekesi olması gerekmektedir.