ALACAĞINIZ SİNYAL GÜÇLENDİRİCİLER İLE İLGİLİ YASAL SORUN YAŞAYABİLİRSİNİZ

Piyasada güçlendiricilerin tamamı baz istasyonlarına parazit, gürültü vb. şekillerde adlandırılan büyük boyutlarda zararlar vermektedir. Operatör baz istasyonuna zarar veren sinyal güçlendiricileri teknik cihazlar ile tespit ederek sistemi mühürletmekte ve kullanıcı hakkında yasal işlem başlatmaktadır. Türkiye genelinde hergün onlarca cihaz operatör ve BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) tarafından bu şekilde mühürlenmektedir. BİZİM ÜRÜNLERİMİZ HİÇBİR ŞEKİLDE BAZ İSTASYONLARINA ZARAR VERMEMEKTEDİR.

BİZİM ÜRÜNLERİMİZ NEDEN BAZ İSTASYONLARINA ZARAR VERMEZ?

Üretim esnasında cihazın giriş ve çıkışlarına 3 farklı modül eklenmekte, bu sayede sinyaller kontrol altında tutularak dengelenmektedir. Örneğin cihaz 500 metre uzaklıktaki baz istasyonunun uzaklığını otomatik olarak tespit etmekte ve gönderme gücünü kısarak baz istasyonunun zarar görmesini engellemektedir. Diğer korsan ürünlerde ise bu özellik bulunmadığından standart olarak baz istasyonu 10-15 km uzaktaymış gibi maksimum güçte gönderim yapmaktadır. Buna benzer 3 farklı kontrol modülü kullanmaktayız.

BU ÖZELLİK SADECE BİZİM ÜRÜNLERİMİZDEMİ VAR?

Amerika ve Avrupa ülkelerinde satılan Willson, zBoost vb. markalarda bu özellikler mevcuttur. Yaklaşık 10’a yakın markanın en düşük fiyatlı ürününün 300 USD olduğunu düşünürseniz bu sistemin ne kadar maliyetli olduğunu anlayabilirsiniz.